Aktuální verze
06.05.2022

4.22
verze
966
série
1039
databáze

Verze přenosů: 43

(od 955/1033)

 

Aktuální provozní doba

Provoz na pobočce Darwinova 553/12, Praha 4 pro osobní návštěvy omezen, návštěvu si, prosím, domluvte předem na tel. čísle 241 091 000.

Aconto Hot-line (tel: 241 091 000) funguje v obvyklé pracovní době 8.00 - 16.30.

V případě, že máte problém se dovolat, zašlete svůj dotaz na hot-mail@pcs.cz.

Aconto Hot-line MZDY (tel: 241 091 005) funguje v pracovní době 8.30 - 16.00.

V případě, že se nemůžete na Hot-line Mzdy dovolat, volejte 731 603 615.

Děkujeme.

Případové studie

Aconto ve firmě Gordia

Gordia je účetní a daňová kancelář poskytující své služby již více než deset let. Klientelu tvoří zejména středně velké podniky ze sektoru financí, obchodní firmy a poskytovatelé služeb. Díky důkladné znalosti ekonomického, hospodářského a obchodního prostředí na Slovensku a v Maďarsku poskytuje Gordia služby i firmám podnikajícím v těchto zemích. Externí klienti společnosti Gordia jsou napojeni pomocí vzdáleného přístupu (Microsoft Terminal Services). Tato technologie umožňuje rychlý a komfortní způsob přenosu obrazovek a příkazů z klávesnice ze stanice klienta na server ve firmě Gordia...

Stáhnout studii

Aconto informační bulletin

Červenec 2016

Instalace aktualizace ACONTO EkoSW (DOS) z CD nosiče

 
1. Ověřte správný název cílového adresáře, do kterého chcete program reinstalovat tak, že:
    a) Máte-li na ploše ikonu, ze které spouštíte program, klikněte na ni pravým tlačítkem myši -˃ volba Vlastnosti -˃ záložka ProgramPříkazový řádek, ve kterém je uvedena požadovaná cesta do adresáře, např. C:\PCS4\PRG\FAK.exe. Cílový adresář pro instalaci je v tomto případě C:\PCS4.     !"\PRG\FAK.exe" již v cestě pro instalaci nezadávejte!
   
    b) Spouštíte-li programy jiným způsobem než z ikony, správný název cílového adresáře ověříte tak, že spustíte program a po přihlášení stisknete současně klávesy <Ctrl>+<L>. Objeví se šedá tabulka, kde je na prvním řádku uvedeno např.: Program: C:\PCS4\PRG\FAK.EXE. Cílový adresář je v tomto případě C:\PCS4.     !"\PRG\FAK.exe" již v cestě pro instalaci nezadávejte!
 
2. Ve spuštěném programu zjistěte:
  • zda používáte síťové (LAN) nebo nesíťové (SIN) verze; síťové verze obsahují na základní obrazovce programu dole slovo LAN
  • zda používáte základní (ZAKL) nebo rozšířené (PLUS) verze; rozšířené verze obsahují na základní obrazovce menu za číslem verze znaménko"+", a zároveň je třetí číslice sériového čísla = 1; základní verze mají třetí číslici sériového čísla = 0
      Příklad: Fakturace pro LAN verze 6.xx+ znamená, že se jedná o síťovou a rozšířenou verzi (LAN PLUS)
 
3. Před instalací doporučujeme provést zálohu vašich dat v Konfiguračním programu -˃ menu Služby správce zálohování.
 
4. Ukončete všechny programy Aconto EkoSW.
 
5. Spusťte CD, automaticky se zobrazí úvodní strana, kde zvolte typ produktu „Produkt Aconto EKOSW – verze pro DOS“. Na následně otevřené straně kliknutím zvolte instalační sadu LANPLUS, LANZAKL, SINPLUS, SINZAKL. Soubor install.exe nechte Otevřít / Spustit.
V případě, kdy se CD samo nespustí, je nutné spustit instalaci ručně:
  • Zobrazte obsah CD (např. pomocí programu Total Commander nebo přes Tento počítač/Průzkumník souborů), ze zobrazených složek otevřete složku _EKOInst\20xx\ a dále otevřete požadovanou instalační sadu plus_lan/plus_sin/zak_lan/zak_sin a z ní spusťte install.exe.
 
6. Zadejte z klávesnice číslo programu, který chcete instalovat a potvrďte klávesou Enter.
 
7. Zadejte cílový adresář (např. C:\PCS4), kam má být program instalován a potvrďte klávesou Enter.
 
8. Instalujete-li správně, objeví se hlášení „ Produkt … je v cílovém adresáři již instalován. Instalovat znovu?“ Potvrďte klávesou Enter a instalace bude provedena.
 
9. Po nainstalování všech programů zvolte 14. Ukončení instalačního programu, potvrďte klávesou Enter a instalaci ukončete.
 
10. Spusťte program a ve spodní části obrazovky ověřte správnost nově nainstalované verze, přihlaste se a v menu SpeciálníAktivace programu proveďte aktivaci. Aktivovat je potřeba každý modul zvlášť. Aktivační klíče jsou uvedeny na Faktuře (daňovém dokladu).
 
11. Reinstalujete-li síťové verze, instalaci z CD provedete do síťového datového adresáře na serveru (standardně C:\PCSNET) a poté na stanicích spustíte konfigurační program PCSC.exe ze serveru (v podadresáři PRG) a pokračujete instalací v Konfiguračním programu -˃ menu Služby správce Definice stanic  příkaz "I" (instalace).

 

 

Návod na aktualizaci v PDF: