Informační oznámení k EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u srávce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Rychlá pomoc

Hot-mail

Zaslat dotaz e-mailem

Školení

Objednat školení

Servis

Objednat servis

TeamViewer

Vzdálená správa

Objednat

Aconto informační bulletin

Červenec 2016

Případové studie

Aconto ve firmě Gordia

Gordia je účetní a daňová kancelář poskytující své služby již více než deset let. Klientelu tvoří zejména středně velké podniky ze sektoru financí, obchodní firmy a poskytovatelé služeb. Díky důkladné znalosti ekonomického, hospodářského a obchodního prostředí na Slovensku a v Maďarsku poskytuje Gordia služby i firmám podnikajícím v těchto zemích. Externí klienti společnosti Gordia jsou napojeni pomocí vzdáleného přístupu (Microsoft Terminal Services). Tato technologie umožňuje rychlý a komfortní způsob přenosu obrazovek a příkazů z klávesnice ze stanice klienta na server ve firmě Gordia...

Stáhnout studii
30. května 2019

MZDY - legislativní změny od 1. 5. 2019

V současné době vstupují v platnost legislativní změny týkající se zpracování mezd. Tyto změny nabývají účinnosti postupně – v měsících květen, červen a červenec.

V sekci Ke stažení  je k dispozici verze programu ACONTO Corp/MSP série 876, která obsahuje úpravy v modulu MZDY reflektující část těchto změn.

Jedná se zejména o změnu platnou počínaje obdobím květen 2019, kdy se limit pro srážkovou daň zvyšuje z dosavadních 2 500 Kč na částku 3 000 Kč, a to u zaměstnanců, kteří u plátce daně neučinili na zdaňovací období prohlášení k dani. V nové verzi modulu MZDY se tato změna uplatní automaticky.

Podrobněji: S účinností od 1.dubna 2019 dochází ke změně Zákona č. 80/2019 Sb., mimo jiné v § 6 odst. 4 písm. b), kde se částka „2 500 Kč“ nahrazuje slovy „rozhodnou pro účast zaměstnanců na nemocenském pojištění“. Z toho vyplývá, že srážková daň 15% se bude uplatňovat u zaměstnanců, kteří dosáhnou příjmu 3000 Kč, protože účast na NP je od 1. 1. 2019 až při dosažení příjmu ve výši 3000 Kč. Tato změna nedopadá na příjmy plynoucí poplatníkům na základě dohody o provedení práce, kde zůstává nadále zachován limit ve výši 10 000 Kč. Z přechodného ustanovení č.2 dále vyplývá, že tato změna se uplatní poprvé při výpočtu mzdy za květen 2019.

Nová verze modulu MZDY série 876 zahrnující výše popsanou změnu nebude hromadně rozesílána na CD, zaslání této verze na CD si v případě potřeby vyžádejte na adrese aconto@pcs.cz , případně telefonicky.

Tato verze modulu MZDY obsahuje i úpravu týkající se exekučních srážek reflektující změnu zákona platnou od 1.6.2019.

V průběhu měsíce června bude k dispozici další aktualizace, která bude obsahovat zbývající změny, které vstupují v platnost při zpracování mezd za měsíc červenec. Tato verze bude rozesílána automaticky na CD před koncem měsíce června.