Průvodce programem


Zaslat poptávku

Aplikace Aconto čtečka

Ekonomický systém Aconto umožňuje při práci s čárovými kódy v modulu Sklad využívat mobilní paměťovou čtečku čárových kódů s operačním systémem Windows CE.

Komunikaci mezi čtečkou a systémem Aconto zajišťuje aplikace Aconto čtečka, instalovaná do čtečky.
Aplikace Aconto čtečka byla testovaná pro čtečku Motorola MC2180. Pro ostatní mobilní čtečky s OS Windows CE lze zajistit úpravu aplikace podle aktuálního HW čtečky (čtení čárového kóodu, hot-keys), bez nutnosti programovat celou aplikaci znovu.
Čtečku čárových kódů s instalovanou aplikací Aconto čtečka lze v systému Aconto využít:
  • k vyřízení dokladů v evidenci Objednávka došlá (k vyskladnění objednaného zboží načteného přes EAN kódy do čtečky) prostřednictvím uživatelem zvoleného dokladu Dodací list či Vydaná faktura s možností záměny či přidání položek
  • k přímému vyskladnění zboží načteného přes EAN kódy do čtečky prostřednictvím dokladu Vydaná faktura či Dodací list
  • k vytvoření dokladu Příjemka - k naskladnění zboží načteného přes EAN kódy do čtečky
Způsob práce

Čtečka komunikuje se systémem Aconto přes soubory XML, které se předávají ve sdílené složce.

Z programu Aconto se vyexportuje XML soubor se seznamem skladových karet a jejich EAN kódů do nastavené sdílené složky. Vyexportovaný XML soubor se automaticky, po zasazení čtečky do základny, načítá ze sdílené složky prostřednictvím aplikace Aconto čtečka do čtečky pro účely identifikace zboží. Mobilní paměťová čtečka čárových kódů pak načítá čárové kódy zboží určené pro vyskladnění či naskladnění a ukládá je do XML souboru, který je pak automaticky, po zasazení čtečky do základny, exportován do sdílené složky a následně importován do programu Aconto pro další zpracování.

Aconto čtečka:

má vlastní nastavení konfigurace, které např. umožňuje:

  • nastavit výchozí počet měrných jednotek při načítání čárového kódu
  • nastavit výchozí řazení položek pro dohledání skladové karty
  • nastavit chování při nenalezení čárového kódu zboží - výběr z možností zobrazit dotaz/ založit novou skladovou kartu/ přiřadit čárový kód k již existující kartě jako doplňkový čárový kód
  • nastavit výchozí hodnoty pro předvyplnění identifikačních údajů při zakládání nové skladové karty
Aplikace Aconto čtečka