Průvodce programem


Zaslat poptávku

Informace na skladové kartě

Skladová karta obsahuje mimo základních identifikačních údajů i čárový kód zboží, požadovaný minimální a maximální stav zboží na skladě, náklady na pořízení jednotky zboží (slouží pro účely cenové kalkulace), údaje o rozměrech a váze zboží a obalu, rozsáhlý text informace pro odběratele a interní poznámky, údaje pro INTRASTAT, možnost zadávat specifikace – sériová čísla, šarže atp..

Informace o zboží a interní popis zboží na skladové kartě je v podstatě neomezeně dlouhý.

Skladové kartě lze též přiřadit:

  • Doplňkové čárové kódy - kromě základního čárového kódu lze skladové kartě přiřadit další doplňkové čárové kódy např. pro jiné balení zboží. Doplňkový čárový kód slouží pro vyhledání skladové karty čtečkou čárových kódů. Doplňkovým čárovým kódům pak lze přiřadit různé měrné jednotky a lze je též přiřadit ke kódům adres Dodavatelů či Odběratelů a tím určit, v jakých měrných jednotkách bude po vyhledání skladové karty dle tohoto čárového kódu uskutečňován nákup či prodej pro konkrétního dodavatele nebo odběratele.
  • Alternativní měrné jednotky – skladové karty jsou z hlediska pohybů a konečných zůstatků vedeny v jednotkách základních. Skladové kartě lze však pro účel příjmu nebo výdeje přiřadit další – alternativní měrné jednotky označující jiné balení zboží a k nim zadat přepočet na jednotky základní. Alternativní měrnou jednotku lze přiřadit ke kódu adresy Dodavatele či Odběratele, doplňkovému čárovému kódu nebo ji lze nastavit jako jednotku nákupní či jednotku prodejní.
  • Specifické položky náležící konkrétnímu kódu adresy Dodavatele či Odběratele jakými jsou např. název zboží, kód zboží, dodací lhůta, záruční doba a povolený násobek MJ.
  • Obrázky - skladové kartě lze přiřadit libovolné množství obrázků ve formátu .jpg, jejichž náhledy se zobrazují v přehledu skladových karet a v okně při výběru skladové karty v dokladu
  • Recepturu - sestavení receptury pro aktuálně vybranou kartu výrobku. Receptura je seznam jednotlivých karet komponentů s uvedeným počtem MJ, ze kterých se sestavuje karta výrobku.

Dle základních údajů zadaných na kartě lze sklad omezovat, karty se mohou dle těchto údajů řadit a současně lze dle nich vyhledávat.

Informace na skladové kartě